ארגוני סיוע

ארגוני סיוע

ארגוני סיוע

 

להלן רשימה של עמותות המסייעות לבעלי צרכים מיוחדים ומשפחותיהם, בדקו איזה סיוע ניתן לקבל מהעמותות השונות.

קול הזכויות – מימוש זכויות של ילדים בעלי צרכים מיוחדים

עמותת קול הזכויות הוקמה על ידי הורים לילדים עם צרכים מיוחדים ולמענם. העמותה שמה לעצמה למטרה לעזור לכל הורה לילד בעל צרכים מיוחדים לממש את זכויותיו המגיעות לו על פי דין. כל פנייה מטופלת על ידי טובי המומחים בתחום מימוש זכויות עד לפתרון הבעיה. לפנייה לעמותה לחצו כאן >>

הבית של רונית – מרכז התפתחות חברתית לאנשים מיוחדים

"הבית של רונית" הוא מרכז להתפתחות חברתית לנוער ובוגרים מיוחדים.  במרכז פעילים יותר מ- 200 משפחות מרחבי הארץ. צוות המרכז מורכב ממנחים, מטפלים, מדריכים חברתיים בעלי הסמכה מקצועית ומתנדבים.

 

אלו"ט – אגודה לאומית לילדים אוטיסטים

אלו"ט נוסדה בשנת 1974 כעמותה להורים לילדים מתבגרים ובוגרים המאובחנים כלוקים באוטיזם או PDD. כיום האגודה מטפלת ב 4000 משפחות כאשר עיקר מטרתה לקדם את זכויות האוטיסטים בישראל ולדאוג למסגרות חינוכיות, קידום הידע בטיפול באוטיזם ופתרונות שילוב ותעסוקה.

סוכרת – האגודה לסוכרת נעורים בישראל

האגודה לסוכרת נעורים נוסדה בשנת 1981 כסניף הישראלי של הארגון הבינלאומי לסוכרת נעורים (JDRF). האגודה שמה לה למטרה לקדם את המחקר בסוכרת נעורים, טיפול רפואי מתקדם עבור הסוכרתיים – מממנת בדיקות, מארגנת פעילויות להעלאת המודעות למחלה וכן לדאוג לרווחת החולה הסוכרתי ומשפחתו.

סיסטיק פיברוזיס – איגוד סיסטיק פיברוזיס בישראל

cf-logoהאיגוד הוקם בשנת 1967 כעמותה שמטרתה לסייע למשפחות חולי CF ולמשפחותיהם בהתמודדות עם המחלה. בין פעילויות האגודה: סיוע ברכישת תרופות, הקמת קבוצות תמיכה, העלאת מודעות הציבור למחלה, הדרכה וסיוע למרפאות ועוד.

 

גדולים מהחיים

L-logoעמותת גדולים מהחיים פועלת משנת 2000 והוקמה על ידי הורים לילדים חולי סרטן. העמותה פועלת לשיפור איכות חיים של ילדים חולי סרטן באמצעות פעילויות לילדים ולמשפחותיהם וכן העמותה פועלת לחיזוק המערך הרפואי, הסעת ילדים חולים, סיוע במימון תרופות, ועוד.

משאלת לב

makeawishמשאלת לב היא חלק מארגון בינלאומי שייעודו הגשמת משאלות הלב של ילדים החולים במחלה מסכנת חיים. האגודה פועלת בישראל החל משנת 1996 ומאז הגשימה מאות משאלות של ילדים שסיפקו להם הנאה בתקופה הקשה ויכולת להיאבק במחלה.

 

אקים – אגודה לאומית לקימום אנשים עם פיגור שכלי בישראל

logo_akim_newאקים החלה לפעול בשנת 1951, פועלת ב 62 סניפים ברחבי הארץ ומשרתת כיום כ 34,000 איש עם פיגור שכלי ומשפחותיהם. אקים דואגת לשירותים בתחום הדיור, מפעילה מרכזי יום, מרפאות שיניים ייחודיות לאנשים עם צרכים מיוחדים, מעצימה ומקדמת את שיפור איכות חייהם של הלוקים בפיגור.

אנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש

NewEnoshLogoעמותת אנוש החלה את פועלה משנת 1978 ושמה לה למטרה קידום ושיפור בריאות הנפש בקהילה באמצעות הפעלת שירותי דיור פרטני, קבוצתי והוסטלים, הקנייה כישורי חיים ומועדוני תעסוקה, מפעילה שירותי פנאי וחברנ הכוללים מועדונים, טיולים, קורסים, נופשים בארץ ובחו"ל. כמו כן מפעילה את מרכזי מיל"ם – מרכזי ייעוץ למשפחות מתמודדים.